آموزش کار با سوهان برقی ناخن

//آموزش کار با سوهان برقی ناخن

آموزش کار با سوهان برقی ناخن

سوهان برقی ناخن،در کارهای مانیکور و پدیکور ناخن در سالن‌های آرایشی و زیبایی کاربرد دارد.علاوه بر استفاده از این دستگاه در سالن های زیبایی ، می تواند به عنوان یک وسیله شخصی و خانگی هم مورد استفاده قرار بگیرد. درادامه مطلب  به آموزش کار با سوهان برقی ناخن می پردازیم.

تنوع دستگاه سوهان برقی ناخن در بازار ایران زیاد است و بهتر است با توجه به  نوع نیاز یعنی استفاده خانگی یا استفاده در سالن زیبایی و با توجه به بودجه انتخاب شود. چنانچه از این دستگاه برای کاردر سالن زیبایی استفاده می کنید توصیه می شود از انواعی که دارای سری‌های متعدد و مورد استفاده در مانیکور و پدیکور است،خریداری شود همچنین به جنس سری مته از لحاظ مقاومت و کیفیت دقت داشته باشید تا در اثر کار کردن زیاد، خیلی زود کارایی خود را از دست ندهد و  مجبور به صرف هزینه مجدد و خرید دستگاه دیگر نشوید. همانطور که می دانید نحوه سوهان برقی کشیدن به ناخن بسیار مهم است .

سوهان-برقی-ناخن

آموزش کار با سوهان برقی ناخن

برای استفاده صحیح و بهینه از دستگاه سوهان برقی ناخن ، باید نسبت به تمامی قطعات و سر سوهان‌های مختلف شناخت داشته باشید و کاربرد صحیح این دستگاه و نحوه سوهان برقی کشیدن به ناخن را در موارد مختلف یاد بگیرید، درغیر این صورت استفاده از سوهان برقی ناخن می تواند خطرساز باشد و به جای زیبایی ، نتیجه‌ معکوس به دنبال  داشته باشد.

بعضی از انواع سوهان برقی دارای یک بدنه اصلی هستند که قلم با یک سیم به آن‌ها متصل می‌گردد، اما بعضی هم طوری طراحی شده‌اند که موتور دستگاه در بدنه قلم قرار دارد و جای کمتری را اشغال می‌کند و قلم بزرگ تری دارد.

در نوک قلم دستگاه سوهان برقی قطعه ایست که با یک چرخش می تواند باز و بسته شود و سر سوهان های مختلف را بسته به نیاز، در خود جای دهد.همانطور که می بینید نحوه سوهان برقی کشیدن به ناخن به طور صحیح ضروری است.

انواع-مدل-ناخن

طرز کار با سوهان برقی ناخن

شما می توانید ناخن های خود را با سوهان برقی به شکل های مختلفی همچون گرد ، مربع ، بیضی ،گرد-مربع، بادامی و… در بیاورید.  به عنوان مثال اگر می خواهید ناخن به فرم مربع داشته باشید باید طرز سوهان کشیدن ناخن مربعی را بدانید . توجه داشته باشید ناخن های مربعی ممکن است برای هر شخصی  مناسب نباشد.

اگر بستر ناخن شما پهن یا کوتاه است، داشتن ناخن های مربعی ممکن است ناخن ها را کوتاه تر نشان دهد. همچنین  ناخن های مربعی ممکن است ظاهر انگشتان شما را پهن تر نشان دهند .

البته اگر از ظاهر ناخن راضی نبودید می توانید  با سوهان برقی ،آن را به ناخن گرد تغییر دهید.نحوه سوهان برقی کشیدن به ناخن برای فرم مربعی به این شکل است که  باید سوهان کشیدن ناخن را در خط راست و مستقیم در اطراف لبه های بالایی ادامه دهید تا فرم مربعی به خود بگیرند. سپس به آرامی گوشه های تیز ناخن را با سوهان بکشید تا فرم مربع دلخواه تان ایجاد شود.پس به این ترتیب می توانید  سوهان کشیدن ناخن مربعی را انجام دهید.

سری های سوهان برقی ناخن

انواع-سر-سوهان-ناخن

سوهان برقی ناخن دارای سری های مختلفی است .سر سوهان گرد یا تخم مرغی، بافر، استوانه ای، نوک تیز ، مخروطی  و…از انواع آن می باشند که هر کدام کارایی مخصوص به خود را دارند مثلا سر سوهان مخصوص دورگیری و مانیکور،سوهان گرد یا تخم مرغی است و از سرسوهان بافر برای  از بین بردن خط و خش استفاده می شود.

کار با سوهان برقی ناخن خیلی راحت نیست  و به دلیل سرعت  بالای  آن باید نهایت دقت و آرامش را داشته باشید و برای اینکه کار با سوهان برقی ناخن را با تسلط بیشتری انجام دهید  باید مدتی طولانی به تمرین وکسب تجربه در این زمینه بپردازید.

توسط |۱۳۹۷-۱۰-۹ ۱۵:۱۰:۴۳ +۰۰:۰۰دی ۹ام, ۱۳۹۷|آموزش کاشت ناخن|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

بهتر دیده شوید

آموزش کاشت و طراحی ناخن با جدید ترین متدهای روز دنیا در گروه بیوتی نیل زینب.

کارهای اخیر