مانيکور

مانيکور

مانیکور به معنی مراقبت از دست است .تمام فرایندی که صورت می پذیرد تا سلامت دست حفظ شده و اطراف ناخن ها زیبا دیده شود شامل مراحلی می شود که در ادامه به آنها اشاره می کنیم، مانند سوهان کشیدن و گرفتن پوست های اضافی دست. معمولا مانیکور هر 3 هفته یکبار باید انجام شود.

پدیکور

مانیکور چیست؟

در مانیکور ناخن را بیش از حد کوتاه نمی کنیم.مانیکوریست برای بهبود در کار باید ساختمان ناخن را کاملا بشناسدتا بتواند مانیکور را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.هدف از مانیکور زیبا سازی و جذاب نمودن دستها و نرم کردن ناخن و پوست اطراف آن می باشد به همین خاطر توصیه می گردد که به صورت مرتب صورت پذیرد.در مانیکور ناخن باید حداقل 7 میلیمتر رشد کرده باشد.

ابزار مورد نیاز جهت مانیکور

صندلی مانیکور – آب اکسیژنه 3 % یا نرم کننده موی سر که حاوی کراتین باشد – سوهان نرم – بافر نرم – پولیش – پوشر یا عقب زن – نیپر – ناخنگیر – کوتیکول ریموور – آب گرم – پنبه – لاک پاکن – الکل – روغن کوتیکول – بالشتک زیر دست – حوله تمیز – دستمال کاغذی – دستکش

مراحل مانیکور

ابتدا در صورت وجود لاک بر روی ناخن با پنبه و لاک پاکن ،لاک ها را کاملا پاک می کنیم.با توجه به درخواست مشتری ناخن را با ناخنگیر کوتاه و یا با سوهان به فرم دلخواه در می آوریم.

به صورت سریالی کار می کنیم یعنی از انگشت کوچک شروع کرده تا انگشت شصت ادامه می دهیم. بعد از سوهان کشی و فرم دادن به ناخن روی سطح ناخن ها را بافر نرم می کشیم.کاسه مانیکور را آماده کرده که شامل آب گرم و آب اکسیژنه 3 % و یا نرم کننده است سپس دست را داخل کاسه قرار می دهیم. در این فاصله دست دیگر را سوهان و بافر می کشیم.پس از چند دقیقه دست را از کاسه مانیکور خارج کرده با یک حوله تمیز یا دستمال کاغذی دست را خشک کرده با یک سر عقب زن زیر ناخن ها را تمیز می کنیم.با طرف دیگر عقب زن کوتیکول های دست را کاملا عقب می زنیم و با کمک گوشتگیر کوتیکول ها را می چینیم.

در صورت درخواست مشتری می توانیم دست را تا مچ یا آرنج با استفاده از مقداری لوسیون دست ماساژ دهیم. درصورتی که می خواهیم برای مشتری لاک بزنیم از روغن کوتیکول استفاه کرده و به اطراف ناخن زده با انگشتان پوست اطراف ناخن را ماساژ می دهیم و در نهایت با دستمال کاغذی چربی اضافی سطح ناخن را پاک می کنیم.

ولی اگر مشتری تمایل به لاک زدن نداشت می توانیم به کمک پولیش سطح ناخن را صیقلی و براق کنیم.تمام مراحل را برای دست دیگر نیز به همین ترتیب انجام می دهیم.

توسط |۱۳۹۷-۹-۲۹ ۱۳:۳۲:۰۳ +۰۰:۰۰تیر ۴ام, ۱۳۹۷|خدمات ناخن, مانیکور|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

بهتر دیده شوید

آموزش کاشت و طراحی ناخن با جدید ترین متدهای روز دنیا در گروه بیوتی نیل زینب.

کارهای اخیر