آموزش کاشت پودر

//آموزش کاشت پودر

آموزش کاشت پودر

با سلام خدمت شما عزیزان در این مقاله قصد دارم مراحل کاشت پودر را به طور کامل خدمت شما توضیح بدهم امیدوارم ، مطالبی که مطرح می شود بتواند اطلاعات شما را در مورد کاشت ناخن کامل کند.

اولین مرحله: مانیکور سطحی

پدیکور#آموزش کاشت ناخن

اولین مرحله در کاشت پودر مانیکور سطحی اطراف ناخن می باشد. برای این کار باید دور ناخن را با روغن چرب کنیم تا بتوانیم کوتی کات و پوست اضافه که دور ناخن هست را عقب بزنیم . قسمت های اضافی دور ناخن را کوتی کت می گویند که باید بوسیله مانیکور از بین برود برای انجام این کار از ابزار پوشرر استفاده می کنیم و خیلی آهسته اضافات ناخن را عقب می زنیم.

دلیل اینکه باید اضافات ناخن را برداشت این است که ، زمان مواد گذاری اگر روی اضافه های کوتی کات و پوست ناخن مواد گذاشته شود بعد از 24 ساعت که ناخن شروع به رشت کردن می کند پوست های اضافی شروع به فشار آوردن به مواد کاشت ناخن ما می کنند و زیر مواد ما هوا جمع می شود. پس یکی از اصلی ترین کارهایی که نباید فراموش کنید و جزء مهم ترین مراحل کاشت ناخن محسوب می گردد انجام مانیکور سطحی است.

مرحله بعد چربی های سطح ناخن را با پد هایی که پرز نداشته باشند پاک می کنیم . سطح طبیعی هر ناخن بخش براقی دارد که به آن لایه چرب گفته می شود برای اینکه این لایه چرب از بین برود از سوهان دستی استفاده می کنیم اما باید دقت کرد که لایه ناخن برداشته نشود و تنها لایه چرب ناخن محو شود و بیش از حد سوهان کشیدن فقط به سطح طبیعی ناخن آسیب می رساند. وقتی که روی ناخن را با سوهان نرم خط و خش می اندازیم ، مواد و چسبی که به وسیله تیپ قرار هست به سطح ناخن چسبیده شود به خوبی به خورد ناخن می رود و استقامت کاشت ما در بهترین حالت ممکن خواهد بود.

باید به این نکته حتما دقت داشته باشید ، در صورتی که ناخن مشتری شما بلند باشد بایید حتما آن را کوتاه کنید و ارتفاع ناخن مناسب 2 میلی متر در نظر گرفته شود.

تیپ ناخن

آموزش کاشت ناخن

در این مرحله تیپ ناخن خود را باید بچسبانیم ، اما قبل از آن باید از ضد قارچ استفاده کنیم . قسمت های زیر تیپ ناخن را باید حتما بوسیله سوهان برقی ، سوهان بکشیم و تیپ را نازک کنیم و همان طور که لایه چرب ناخن طبیعی را ازبین بردیم لایه چربی تیپ را هم از بین ببرید چون این لغزنده بودن باعث می شود که چسب به خورد تیپ نرود و از طرف دیگر تیپ به خوبی به ناخن نچسبد.

تیپ مناسب برای هر ناخن

تیپ مناسب برای هر ناخن تیپی است که وقتی می خواهید آن را بچسبانید مجبور نشوید با فشار آن را جا بزنید و از طرف دیگر آنقدر بزرگ نباشد که وقتی آن را روی ناخن قرار می دهید از اطراف ناخن به بیرون کشیده شود و نکته دیگر اینکه خطی که شما زیر تیپ مشاهده می کنید باید روی قسمت رشد کرده و بالاترین قسمت ناخن قرار گیرد. اما اگر ناخن مشتری ما ناصافی داشت تیپ ما باید طوری چسبیده شود که کاملا روی ناخن را بپوشاند . چسبی که برای چسباندن تیپ مورد استفاده قرار می گیرد حتما باید کیفیت بالایی داشته باشد ، سفت بودن یا قدیمی بودن چسب ناخن باعث بروز مشکلاتی از قبیل هواگیری زیر تیپ می گردد . کمیت چسب آغشته شده به تیپ باید متناسب با ساختار ظاهری ناخن در نظر گرفته شود، تا شکل نهایی ناخن ها به صورت یک دست دیده شود.

نکاتی برای چسباندن تیپ

  1. تیپ نباید کج چسبیده شود
  2. سر تیپ نباید رو به بالا باشد
  3. در صورتی که مقدار چسب ، کم باشد قطعا زیر تیپ هوا می گیرد
  4. اطمینان از چسبیده شدن گوشه های کار

کاتر

کاشت ناخن

در مرحله بعد ابزاری که برای کوتاه کردن تیپ به اندازه دلخواه مشتری استفاده می گردد کاتر می باشد . کاتر از دو قسمت تشکیل شده  (تیغه برنده و هلال دار) برای کوتاه کردن تیپ قسمت هلال دار باید رو به انگشت باشد و آن قسمتی که تیغه دارد باید رو به روی صورت شما باشد . در این مرحله حتما از عینک های مخصوص محافظ چشم استفاه شود تا از برخورد اضافات تیپ به چشم جلوگیری شود.

سوهان کشی

سوهان-کشی

مرحله بعد سوهان کشی سطح تیپ می باشد که در این مرحله هدف ما از بین بردن لبه های تیزی ، که بر اثر برش با کاتر به وجود آمدند می باشد، سطح ناخن نیازی به سوهان کشی نداشته و تنها قسمت هایی که براقیت بالایی دارند را با سوهان نرم به آرامی می سابیم. بعد از این کار کناره های انگشت مشتری را با یک انگشت خود به پایین می کشید و به وسیله سوهان کناره های اضافه را از بین می برید بعد از اینکه لبه های سوهان کاری شده به پایان رسید شما باید یکسری سوهان را زیر تیپ بکشید. باید از مشتری بخواهید تا انگشتش را دقیقا روبروی صورتش قرار بدهد و اگر از نظر ظاهری مشکلی میبیند آن را برطرف کنید . زمانی که ما نظر مشتری را حین کار جویا می شویم باعث می شود که مشتری احساس بهتری نسبت به کار شما داشته و مشکلاتی که از دید شما پنهان مانده با کمک مشتری برطرف می شود.

روغن

در این مرحله اطراف پوست ناخن را روغن می زنیم ، دلیل روغن زدن این است که ما در ادامه باید از ماده ایی به نام پرایمر استفاده کنیم و به علت اسیدی بودن ، برخی از پوست ها نسبت به آن حساسیت نشان می دهند . برای جلوگیری از این کار از یک لایه محافظ که همان روغن می باشد استفاده می کنیم تا اگر پرایمر با آن تماس ایجاد کرد احساس سوزش به وجود نیاید همچنین زیر ناخن را چرب می کنیم و از ضد قارچ استفاده می کنیم.

ضد قارچ

ضد-قارچ

بعد از زدن ضد قارچ باید منتظر بمانیم تا کاملا خشک شده و به هیچ عنوان از فوت کردن به سطح ناخن برای زودتر خشک شدن و یا کشیدن دست روی سطح ناخن استفاده نکنید زیرا این عمل باعث انتقال باکتری روی سطح ناخن گشته و احتمال ایجاد قارج را بالا می برد.

مواد گذاری

بعد از خشک شدن ضد قارچ شروع به مواد گذاری می کنیم برای مواد گذاری باید سطح ناخن را آغشته به پرایمر کنیم و تا قبل از خشک شدن مواد، با استفاده از قلم مناسب ، مواد پودر را از قسمت بالای ناخن با فاصله خیلی کم از پوست شروع به کشیدن به قسمت پایین ناخن کنیم و دقت می کنیم که مواد به کناره ناخن برسد در ادامه قلم را درون استون فرو می بریم تا قلم کاملا از مواد قبلی پاک شود و دوباره قلم را آغشته به مواد پودر می کنیم و تمام سطح ناخن را به صورت یکنواخت با مواد پودر می پوشانیم. مواد گذاری با توجه به سطح ناخن 3 تا 4 بار تکرار می شود.بعد از اتمام مواد گذاری منتظر می مانیم تا مواد خشک شود و بعد از خشک شدن شروع به سوهان کشی می کنیم.

سوهان کشی مواد پودر

در این قسمت به وسیله سوهان برقی که سر سوهان آن زبر انتخاب می شود، مورد استفاده قرار می گیرد تا سطح ناخن را یک دست کنیم. در زمان کار با سوهان برقی حتما دقت کنید که فشار را بر یک قسمت وارد نکنید وحرکت دست را به صورت یکنواخت روی ناخن دنبال کنید . در ادامه از سوهان دستی برای از بین بردن قسمت هایی که هنوز کاملا هموار نشده استفاده می شود. برای اطمینان حاصل پیدا کردن از هموار بودن سطح ناخن از پوست دست خود استفاده کنید و با قدرت لامسه و برداشتن پودر های اضافی که بر اثر سوهان کاری به وجود آمده سطح ناخن را یک دست کنید.حتما به این نکته دقت داشته باشید که مواد پودر به هیچ عنوان نباید به پوست چسبیده شده باشد و برای جدا کردن مواد از لبه پوست لازم است سر سوهان را تعویض کرده و مجدد شروع به سوهان کشی لبه های ناخن کنیم و کناره های ناخن که ناصاف است را صاف کنیم و بعد به وسیله بافر شروع به سوهان کشی سطح ناخن می کنیم ودر ادامه به وسیله پولیش سطح کار را صاف و صیقلی می کنیم . مرحله بعد باید پوست دست اطراف ناخن را با روغن ماساژ دهیم تا پوست از حالت خشکی خارج شود و همچنین پودر های اضافی که بر اثر سوهان کشی بین ناخن و پوست قرار گرفته راحت تر جدا شود.

امیدوارم با توضیحات ذکر شده توانسته باشم اطلاعات شما را در مورد کاشت پودر بالاتر برده باشم . در صورتی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا آموزش های عملی در این زمینه می باشید می توانید با شماره تماس 09120912405 خانم کسایی تماس حاصل فرمایید.

توسط |۱۳۹۷-۹-۱۲ ۱۵:۱۶:۵۲ +۰۰:۰۰شهریور ۲۴ام, ۱۳۹۷|آموزش کاشت ناخن|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

بهتر دیده شوید

آموزش کاشت و طراحی ناخن با جدید ترین متدهای روز دنیا در گروه بیوتی نیل زینب.

کارهای اخیر